Tajemnica Czarnej Rękawiczki: Czy Niektóre Tajemnice Khana Najlepiej Pozostawić Nie Ujawnione?


Dla ówczesnych mieszkańców premiera „Star Trek II: The Wrath of Khan” była wielkim wydarzeniem. Dla tych, którzy nie lubili galaktycznego tempa „Star Trek: The Motion Picture”, kolejna próba filmu Treka była znacznie lepsza. Zamiast zagadki o tematyce ewolucyjnej, fani dostali akcję zbliżoną do najważniejszych odcinków w trzysezonowej historii ” The Original Series.””The Wrath of Khan ” był bardziej podobny do” The Doomsday Machine „niż” 2001.”

Ale tak wielki, jak William Shatner był jak admirał James T. Kirk, wielu uważa, że złoczyńca stworzył film. Złoczyńcę „Star Trek II” wcielił Ricardo Montalbán, który powtórzył swoją rolę z odcinka Tos ” Space Seed.”Wrócił, by zemścić się na Kirku, który rozbił załogę Zatoki botanicznej S. S. na planecie Ceti Alpha V.

Jak Lloyd Farley napisał dla Collider, Khan stoi ponad wszystkimi innymi złoczyńcami w fabule „Star Treka”.

„Jego człowieczeństwo jest relativable,” Farley napisał. „Jego charyzma Cię wciąga. Jego pragnienie zemsty jest powodem strachu. Khan jest nie do zniesienia, ale wierzysz w jego pragnienie poprawy sytuacji dla tych, którzy są pod jego opieką.”

Dlatego fani „Star Treka” wciąż dostają nowe kawałki Khan Noonien Singh. „Star Trek: Enterprise” wykorzystał swoją historię do zbadania przeszłych wojen eugenicznych i wyjaśnienia, dlaczego niektórzy Klingoni nie mieli grzbietów na czołach. J. J. Abrams, Roberto Orci, Alex Kurtzman i Damon Lindelof stworzyli sequel popularnego filmu” Star Trek (2009) ” i znaleźli sposób na przywrócenie Khana (granego przez Benedicta Cumberbatcha).

Christina Chong o La ’ an Noonien-Singh w „Star Trek: Strange New Worlds” ma potomka Khana na pokładzie Enterprise. La ’ an Noonien-Singh (Christina Chong) już zwierzyła się Unie (Rebecca Romijn) o swojej rozszerzonej przeszłości. To niewątpliwie zagra w” dziwne nowe światy ” fabuły dla przyszłych odcinków.

Jest też możliwy serial Khan, który podobno został już napisany przez Nicholasa Meyera, reżysera „Star Treka II”.

Chociaż postać Khana jest fantastyczna, to co reprezentuje może być jeszcze bardziej przekonujące. Jak napisał Tom Joudrey dla The Boston Globe, próba genetycznej porażki Khana była przestrogą zarówno dla Kirka, jak i dla ludzi, którzy oglądają „Star Treka” na Ziemi.

„To, co nigdy nie zostało w pełni docenione, to to, że film powszechnie uznany za najlepszy w całej serii —” Star Trek II: Gniew Khana „z 1982 roku — wykonuje wewnętrzne powstanie przeciwko rdzennemu etosowi „Star Treka””, napisał Joudrey. „Niewątpliwym tematem filmu jest niebezpieczność dążenia do doskonałości ludzkich społeczeństw.”Jak Heavy zauważył wcześniej, niektórzy fani męczą się wielokrotnie widząc te same postacie – nawet Spocka. Pisarz Caesar Torres wyraził opinię, że tego rodzaju „nadużywanie” dzieje się z „Gwiezdnych Wojen” własnym mrocznym władcą Sithów — Darthem Vaderem. Czy Khan też może iść tą ścieżką?

Być może. Ale na razie Khan wydaje się być tak popularny jak zawsze. Fani mogą wybrać następną figurę Funko Pop dla postaci-Battle Ready lub Post-Battle.

Jeśli fan obejrzy te dwie figury, zauważy, że prawa ręka Khana jest w rękawiczce. W ten sposób Montalbán pojawił się również w filmie. Ta rękawica nigdy nie została wyjaśniona w kanonie. Ale dzięki zakulisowemu komentarzowi reżysera „Wrath of Khan” fani wiedzą, dlaczego Khan nigdy nie zdjął drugiej rękawicy.

Ujawnienie Khana ” Khan zdejmuje jedną rękawicę, a ja dałem mu wejście „-powiedział Meyer w komentarzu reżysera Blu-ray disc” Star Trek II: Gniew Khana”. „Jestem wielkim fanem opery. Więc ten film jest bardzo operowy, dramatyczny i teatralny i powoli, powoli, powoli, ujawnia się, ale nigdy nie zdejmuje drugiej Rękawiczki.”

„Powiedziałem, nie zdejmuj drugiej rękawicy”, powiedział Meyer podczas komentarza. „A ludzie zawsze mówili: ” dlaczego nie zdejmuje drugiej rękawicy”, a ja zawsze odwracam pytanie i mówię: „jak myślisz, dlaczego nie zdejmuje drugiej rękawicy?’”

„To nie jest moja praca, aby dostarczyć odpowiedzi,” powiedział Meyer. „Twoim zadaniem jako publiczności jest dostarczanie odpowiedzi.”

Tak więc, w przeciwieństwie do Michaela Jacksona, Khan nosił rękawicę tylko po to, żeby publiczność mogła sobie wyobrazić.

Czytaj dalej: Jak długo „Star Trek” będzie miał wierzchowca Ansona?

+ There are no comments

Add yours