Wartość netto Ghislaine Maxwell: 5 szybkich faktów, które musisz wiedzieć


Ghislaine Maxwell czeka na proces w sprawie zarzutów oskarżających ją o werbowanie nieletnich do kręgu handlu seksualnego dla Jeffreya Epsteina. Były socjalista i jej mąż mają łączną wartość netto 22,5 miliona dolarów, jej adwokaci ujawnili w aktach sądowych, według Associated Press. Temat bogactwa Maxwella został omówiony przez prokuratorów i sędziów, którzy badają wszelkie powiązania między Maxwellem a finansami Epsteina i którzy ustalili, że była Zagrożeniem ucieczki z powodu jej dostępu do pieniędzy.

Dokumentaliści i dziennikarze śledczy przyglądają się bliżej życiu Maxwell przed jej procesem, który sąd w Nowym Jorku nakazał rozpocząć w listopadzie 2021 roku. Prawnicy Maxwella powiedzieli ABC 20/20, że uważają, że Maxwell został ukarany w miejsce Epsteina, który zmarł w więzieniu, zanim mógł stawić czoła oskarżeniom. Peacock wydał również dokument na Maxwella 24 czerwca 2021 ,”Epstein’ s Shadow: Ghislaine Maxwell.”20/20 wywiad z bratem Maxwella, Ianem Maxwellem, w odcinku” Notorious: Ghislaine Maxwell”, który jest emitowany o 21: 00 czasu wschodniego w piątek, 25 czerwca 2021 roku.

Maxwell, teraz 59, jest przetrzymywana w MDC Brooklyn, Federalnym areszcie Metropolitalnym, zgodnie z jej aktami z Federalnego Biura Więziennictwa. Nie przyznała się do swoich zarzutów, w tym zarzutów o handel seksualny nieletnim, spisek na temat handlu seksualnego, przewożenie nieletniego w celach przestępczej aktywności seksualnej i spiskowanie w celu zachęcenia nieletnich do podróży w celu zaangażowania się w nielegalne akty seksualne, zgodnie z NPR.

Oto, co musisz wiedzieć:

1. Maxwell była córką brytyjskiego potentata medialnego Roberta Maxwella i dorastała w 53-pokojowej rezydencji Maxwell dorastała w 53-pokojowej rezydencji, Headington Hill Hall, ze swoim ojcem, Robertem Maxwellem, matką, Betty Maxwell i siedmiorgiem rodzeństwa, zgodnie z Headington organization. Robert Maxwell początkowo wydzierżawił budynek na siedzibę swoich biur prasowych w 1959 roku, ale później przeniósł się do 130-letniego domu, wyremontował go i przeniósł biura prasowe do stajni. Zainstalował telewizory kinowo-ekranowe w prawie każdym pokoju. Maxwell zlecił również prace plastyczne dla rezydencji, w tym nadanie Witrażom epoki wiktoriańskiej osobistego charakteru.

„Oryginalny wiktoriański witraż na schodach, przedstawiający Samsona u bram gazy, został uszkodzony podczas wojny i został zastąpiony przez Maxwellów” – napisano w artykule. „Nowe okno… stworzone przez izraelskiego rzeźbiarza i ceramika Nehemię Azaz, uważa się, że przedstawia samego Roberta Maxwella jako Samsona.”

Pisarz kontynuował, że Maxwell dodał tyle bezpieczeństwa do rezydencji, że stała się ona jakby ” fortecą.”Tymczasem jego pracownicy prasowi nazwali firmę” Czyśćcową prasą.”

„Mając przed sobą prawie sto lat ochrony, Maxwell zamienił teren Headington Hill Hall w fortecę” – napisano w artykule. „Strażnicy zostali rozmieszczeni przy głównym wejściu, ogrodzenie zostało wzmocnione drutem kolczastym, a Kamery Wideo zostały przymocowane do drzew. Personel był trzymany z dala od głównego domu i jego basenu i kortu tenisowego, chociaż stare skrzydło kuchenne dworu było używane jako biura. Głośniki były montowane w każdym biurze, aby Maxwell mógł ogłaszać pracownikom, którzy nazywali firmę, dla której pracowali, ” Czyśćcową prasą.’”

Robert Maxwell był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, ale jego imperium medialne w końcu się rozpadło, nie spłacił ogromnych pożyczek, a setki milionów funtów zostało przekierowane z funduszy emerytalnych jego firmy, co zostało odkryte po jego śmierci w 1991 roku, zgodnie z Time. Nie wiadomo, czy Ghislaine Maxwell odziedziczyła majątek po ojcu, czy też została pozostawiona bez grosza, napisano w artykule. Jej starszy brat ogłosił największe bankructwo osobiste w historii Wielkiej Brytanii z powodu skandali, które otaczały firmę Roberta Maxwella-poinformował Time.

„Jest bardzo niejasne, czy oskarżony otrzymuje wpływy z rachunków powierniczych, spadku lub innych środków”, powiedziała asystentka Prokuratora USA Alison Moe na rozprawie w sprawie kaucji 2020, według Time.

Moe powiedział, że prokuratorzy zostali poinformowani o szwajcarskim truście posiadającym ponad 4 miliony dolarów i korzystającym z Maxwella. Krewny służył jako powiernik, napisano w artykule.

Adwokat Maxwella, Mark Cohen, powiedział na rozprawie, że Maxwell ujawnił Szwajcarskie konto w zgłoszeniu do Internal Revenue Service i że jeden z transferów funduszy był spowodowany dojrzewaniem obligacji o wartości 500 000 USD, zgodnie z Time.

Harvey Bezozi, księgowy i doradca finansowy w Greenwich, Connecticut, powiedział Time, że Robert Maxwell prawdopodobnie próbował chronić część swoich aktywów dla swojej rodziny.

„Wyobrażam sobie, że rodzinne dziedzictwo lub zaufanie zostało skonstruowane przez wysoce kompetentnego adwokata ds. podatku od nieruchomości”, powiedział Bezozi Time.

„Może to być skomplikowana gra w skorupki — gdzie orzeszek jest pod skorupką i ciągle się porusza, a skorupek jest coraz więcej”, powiedział Time Jordan Waxman, partner zarządzający nowojorskiej firmy zarządzającej majątkiem Nucleus Advisors.

2. Bogactwo i aktywa Maxwella były wielokrotnie omawiane na przesłuchaniach o kaucję i sędzia stwierdził, że była ryzykiem ucieczki bogactwo i aktywa Maxwella były przedmiotem kontrowersji i dyskusji w trwającej sprawie handlu seksem. Zakres jej bogactwa został niedawno wyjaśniony, gdy jej prawnicy złożyli dokumenty mówiące, że miała 22,5 miliona dolarów w łącznych całkowitych aktywach, wraz z mężem, poinformowała Associated Press.

Sąd złożył wniosek o ustalenie kaucji dla Maxwell w pakiecie kaucji za 28,5 miliona dolarów, który powiedział, że jeśli wpłaci kaucję, będzie trzymana pod 24-godzinną strażą w mieszkaniu w Nowym Jorku i nosi elektroniczną bransoletkę, napisano w artykule. Prokuratorzy sprzeciwili się pakietowi, twierdząc, że jest Zagrożeniem ucieczki z powodu wielu obywatelstw w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji oraz „ponieważ miała dostęp do znacznych bogactw i kontaktów za granicą” – powiedział artykuł.

Adwokaci Maxwella wielokrotnie domagali się ustalenia kaucji w jej sprawie. Podczas poprzednich przesłuchań twierdzili, że jej majątek był znacznie niższy niż 22,5 miliona dolarów, które zostały później ujawnione, zgodnie z Time.

„Na poziomie podstawowym argumentem obrony jest to, że nie może sobie przypomnieć z czubka głowy, ile ma milionów dolarów”, powiedziała asystentka Prokuratora USA Alison Moe podczas jednego z przesłuchań w sprawie kaucji Maxwella w 2020 roku, time poinformował.

W tym czasie Maxwell twierdził, że ma mniej niż milion dolarów w banku i nie ma miesięcznego dochodu, co prokurator nazwał „nieprawdopodobnym”, zgodnie z Time.

+ There are no comments

Add yours